برگزاری همایش خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار به همت خانواده استیری

روز شنبه مورخ 16 تیر ماه، همایش خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با دعوت بیش از 300 نفر مهمان از خیرین سبزواری مقیم تهران و همچنین خیرین محترم سایر شهرهای کشور، از جمله تهران، در هتل کیمیا واقع در خیابان فاطمی خیابان اعتبار زاده، توسط خانواده بزرگ استیری برگزار گردید.
در راستای نیل به اهداف خیر خواهانه و مسئولیت های اجتماعی که همواره در سرلوحه کاری گروه استیری قرار داشته و دارد همایشی در راستای مدرسه سازی و جمع آوری کمک هزینه ساخت مدارس در استان خراسان و بالاخص شهرستان سبزوار از ساعت 20 لغایت 23 در محل مذکور و با سخنرانی برخی از مقامات وزارت آموزش و پرورش این شهرستان و خیرین ادوار گذشته اجرا شد.
کنداکتور اجرائی این همایش با تلاوت آیاتی از قرآن کریم، سرود ملی و کلیپ مخصوص خراسان و شهرستان سبزوار آغاز و با خیر مقدم جناب آقای محرابی، رئیس محترم اداره آموزش و پرورش سبزوار و سخنرانی جناب آقایان مشایخی و حیدری از جمله خیرین مدرسه ساز ادامه یافت.
در این همایش شخصیتهایی که تحت عنوانهای مختلف در وزارتخانه های کشور مشغول به خدمت هستند: از جمله جناب آقای کفاش، جناب آقای دکتر راه چمنی، جناب آقای دکتر خیرآبادی، جناب آقای دکتر محسنی، جناب آقای سالاری و جناب آقای محمود دولت آبادی رمان نویس نامی کشورمان بعنوان مهمانان افتخاری حضور داشته و هریک باختصار به ایراد سخنرانی پرداختند.
در قسمت دیگر برنامه جناب آقای مهندس کیوان استیری، عضو هیئت مدیره گروه استیری، مدیر عامل چینه چین و عضو هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام و طیور ایران، قطعه شعری در مدح و بزرگداشت سبزوار، زادگاه و اقلیم اجدادی خود سرودند که این قسمت از برنامه مورد توجه مهمانان و حضار گرامی قرار گرفت سپس مجری برنامه از جناب آقای حاج عباس استیری پدر ایشان دعوت نمودند تا در صحنه حاضر شوند و از طرف وزارت آموزش و پرورش سبزوار و سایر خیرین دعوت شده، از خانواده استیری در راستای برگزاری باشکوه این همایش خیریه و دعوت مهمانان و همچنین کمک به ساخت مدرسه در سبزوار تقدیر نمودند.
پخش کلیپ خیرین مدرسه ساز و فعالیتهای آموزش و پرورش از دیگر برنامه های مراسم بود کلیه مهمانان مشارکت کننده ضمن ابراز خرسندی از این همایش متقاضی برگزاری این قبیل همایش ها بصورت ادواری در سال های آینده بودند همچنین تعدادی از خیرین متعهد به ساخت مدارس در سبزوار و سایر شهرستان های استان خراسان شده و فرم های تعهد مالی را تکمیل کردند.
در پایان برنامه و قبل از مراسم پذیرائی، جناب آقای ریوندی کمدین مشهور خراسانی که به مراسم دعوت شده بودند چند دقیقه ای به اجرای برنامه پرداخته و لحظات مفرحی برای مهمانان مهیا نمودند.
شایان ذکر است گروه استیری در ادوار گذشته نیز با ساخت آموزشگاه مهندس کیانوش استیری – شاهد 7 و همچنین برپائی چنین مراسمی در جهت ترغیب خیرین به ساخت مراکز آموزشی، در راستای اعطلای نظام آموزش و پرورش کشور در شهرستان های کم امکانات، دسترسی فرزندان برومند کشور عزیزمان به حق تحصیل را تسهیل نموده و پرورش روز افزون نوجوانان و جوانان این مرز و بوم که بدون تردید سازندگان آینده ایران خواهند بود را در دستور کار خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.